OratoriO mūzikas un drāmas telpas logo

If ye love Me. Aleksandra Špicberga un Atis Andersons

If ye love Me. Aleksandra Špicberga un Atis Andersons
Ja jūs mīlat Mani

Dziedātāja Aleksandra ŠPICBERGA un džeza ērģelnieks un pianists Atis ANDERSONS aicina uz romantisku koncertu – jūtu un domu ceļojumu laikā –, kur kopā savīsies senais un mūsdienīgais, pieredze un sapņi, klasika un džezs.

Mūziķi klausītājiem piedāvās jaunu, oriģinālu lasījumu kompozīcijām, kuras radītas pat pirms vairākiem gadsimtiem. Aleksandrai raksturīgā dziedāšanas maniere, kas harmoniski apvieno akadēmisko un tautisko, sasauksies ar Ata džeza mūziķa rokrakstu un unikālo Hamonda ērģeļu skanējumu.

Tills, Pērsels, Bahs, Hendelis, Vivaldi, Geršvins, Menotti, Bernsteins – ārijas un instrumentālas miniatūras, ērģeļmūzika un dziedājumi – divu lielisku mūziķu jaunrade un saspēles prieks jauks ierastās robežas, saglabājot pietāti pret izcilo komponistu radīto.

Koncertā skanēs gan garīgās mūzikas opusi, gan romantiski mīlestībai un ilgām veltīti skaņdarbi. Tādēļ koncerta nosaukumam izvēlētas rindas no 16. gadsimta motetes teksta, kas ņemts no Jāņa, apustuļa, kurš visvairāk mācījis par mīlestību, evaņģēlija: “Ja jūs mīlat Mani, turiet Manas pavēles un Es lūgšu Tēvu un Viņš dos citu Aizstāvi”.

Aleksandra ŠPICBERGA un Atis ANDERSONS kopā muzicē mūziķu apvienības AKA sastāvā, kur eksperimentē ar tautas mūzikas un džeza sinerģiju. Pieredze lietot Hamonda ērģeļu un džeza harmoniju krāsas kā novitāti jauna skanējuma veidošanā, mūziķus inspirēja veidot šo jauno programmu.

ALEKSANDRA ŠPICBERGA. Spilgta un daudzpusīga dziedātāja, kurai vienlīdz tuva ir kā akadēmiskā, tā baznīcas un tautas mūzika. Aktīvi koncertē, sadarbojoties ar dažādu žanru izpildītājmāksliniekiem. Izdoti trīs soloalbumi. Šogad augstu skatītāju un mūzikas kritiķu vērtējumu guvis Aleksandras sniegums koncertuzvedumos “Nestāstot” un “Laiks. Tu. Lūgšana”, kā arī solo dziedājums Dziesmu un deju svētku noslēguma koncertā.

Aleksandra ir absolvējusi Rīgas Doma kora skolu un šobrīd studē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā profesora Andra Veismaņa kora diriģēšanas klasē.

ATIS ANDERSONS. Atis pamatoti tiek saukts par Hamonda ērģeļu pionieri, celmlauzi Baltijā. Pianists un komponists savas gaitas džeza mūzikā aizsācis Rīgas Doma kora skolā, vēlāk ieguvis bakalaura grādu London College of Music (University of West London), 2017. gadā absolvēja Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas maģistratūru. Atis Andersons regulāri koncertē Latvijā un ārpus tās.

Ata Andersona vārds pērn izskanējis īpaši plaši saistībā ar klajā nākušo džeza mūzikas albumu “Atis Andersons Organ Trio: Organic City”, ko pamanījuši un atzinīgi novērtējuši Hamonda ērģeļu mūzikas cienītāji Latvijā un aiz tās robežām. Albums nominēts Zelta Mikrofonam kategorijā “Džeza vai fanka mūzikas albums”.

Datums

06 Dec 2023
Jau noticis!

Time

19:00 - 21:00

Uzzināt vairāk

Biļetes

Vieta

2 Sporta iela (ieeja no Hanzas ielas), Rīga

Atsauksmes

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *