OratoriO mūzikas un drāmas telpas logo

Imanta Kalniņa dziesmu albuma “LABUMS” prezentācijas koncerts

Ceturtdien, 18. aprīlī, pulksten 19.00 mūzikas un drāmas telpā “OratoriO” notiks Imanta Kalniņa dziesmu albuma “Labums” prezentācijas koncerts Rīgā. Simona Rača-Rūce, Jānis Rūcis un Roberts Dinters, piedaloties arī citiem Austrasbērniem un čellistei Martai Rozentālei, pavasarī klajā laiž mūzikas albumu “Labums”, kurā dzirdamas deviņas komponista Imanta Kalniņa dziesmas.

Dziesmu albums “Labums” ir veltījums un reizē pateicība leģendārajai dziesminiecei Austrai Pumpurei. “Labumā” iekļauto dziesmu izvēli un to izpildījuma manieri noteica nodarbībās pie Austras gūtā iedvesma un sajūtu gamma. Ieraksts veikts it kā viesistabā, personīgi un vienkāršā sirsnībā. “Skaņas inženierijas aspektā tas ir mazliet eksperimentāli, tomēr laiku pa laikam arī šādi albumi tiek sadzirdēti. Imanta Kalniņa dziesmām ir salīdzinoši daudz ierakstu. Mēs sekojām Austras un Austrasbērnu sajūtām,” komentē ģitārists Roberts Dinters. Savukārt dziedātāja Simona Rača-Rūce stāsta: “Man šis ir piedzīvojums un ļaušanās darīt un būt tādiem, kādi esam.

Pirmais albuma prezentācijas koncerts jau notika Liepājā radošajā telpā “Austras istaba”, bet Rīgas koncertam izvēlēta aktrises un režisores Rēzijas Kalniņas un diriģenta Aināra Rubiķa radītā mūzikas un drāmas telpa “OratoriO”, kas atrodas “Sporta 2” kvartālā (ieeja no Hanzas ielas). Šī kultūrvieta spēj nodrošināt gan dziesminiekiem tik ļoti nepieciešamo auditorijas tuvumu un līdzdalības sajūtu, gan tā ir arī sava veida atsauce uz savulaik notikušajiem Austras Pumpures koncertiem Liepājas teātra Mazajā zālē. Imanta Kalniņa mūzika, pateicoties teātra izrādēm komponētajai mūzikai, vienmēr bijusi tuvu esoša teātra mākslai – lai arī dziesmas izceltas no izrādes konteksta ieguva pavisam citu nozīmi un sava laikmeta aktualitāti.

Dziesmu albumu īstenojuši trīs Austrasbērni – Austras Pumpures audzēkņi un domubiedri no Liepājas. Simona Rača-Rūce un Jānis Rūcis ir tie, kuri šobrīd turpina Austras darbu, saucot kopā Austrasbērnus un veidojot koncertprogrammas, ar kurām laiku pa laikam viesojas dažādās Latvijas pilsētās un novados. Savukārt, Roberts Dinters ir Austrasbērns un profesionāls ģitārists, kurš bieži dzirdams uz “lielās skatuves” muzicējot gan kopā ar Ivo Fominu, gan Karīnu Tatarinovu un citiem māksliniekiem.

Mūzikas albums būs pieejams mūzikas straumēšanas vietnēs un salīdzinoši nelielā skaitā arī taustāmā CD formātā, ko prezentācijas koncertā būs iespējams iegādāties arī unikālā veidolā. Dziesmas ierakstītas Liepājā, to veicis Roberts Dinters, bet pēcapstrādi – Jānis Narbuts. Albums izdots ar Liepājas Kultūras pārvaldes finansiālu atbalstu. Ieraksta producents – “Austras biedrība”.

Biļetes cena: 15 EUR. Pensionāriem un apliecības “Goda ģimene” īpašniekiem – 10 EUR. Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja bez maksas.

Datums

18 Apr 2024
Jau noticis!

Time

19:00 - 21:00

Uzzināt vairāk

Biļetes

Vieta

2 Sporta iela (ieeja no Hanzas ielas), Rīga

Atsauksmes

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *