OratoriO mūzikas un drāmas telpas logo

VĀRSMAS | Vaidas Voveres oriģinālmūzikas un dzejas koncerts

‘tad iesēdies zemajā startā
un ieskrien labirintā
kurš uz āru sniedzas tik pat plašs
kā uz iekšu’

Vaida Vovere, atveidojusi Baibas lomu K.Lāča mūziklā “Pūt,vējiņi!”, ar koncertprogrammu “VĀRSMAS” 2023. gada augustā, sevi pieteica kā komponisti un dzejnieci. Pateicoties koncerta panākumiem, jaunā dziesminiece tika nominēta balvas Kilograms Kultūras rudens balsojumam. Šis sasniegums iedvesmoja vienu no koncerta visspilgtākajām dziesmām “LŪGŠANU” ierakstīt, ietērpt video un izlaist kā savu debijas singlu. Tagad koncertu būs iespējams dzirdēt vēl vienu reizi Rēzijas Kalniņas un Aināra Rubiķa izlolotajā mūzikas un drāmas telpā “OratoriO”!
Koncerta pamatā ir teātra un mūzikas pamatprincipi – skaņa, ritms, spriegums, vārds, pašapliecināšanās un līdzpārdzīvojums. Tie ‘vārsmu’ universā tiek apspēlēti kā pirmvielas un autores radīšanas process ir pašas kosmosa dzimšanas analoģija.

Vaidas Voveres mūzikas priekšplānā izvirzās valoda. Ar savu dzeju Vaida ir bijusi literāro konkursu “Aicinājums” un “Ojāra Vācieša Pārdaugavas literārās balvas” laureāte, kā arī rakstīšanas meistarību slīpējusi Literārās Akadēmijas jauno rakstnieku meistardarbnīcās pie dzejniekiem Ronalda Brieža un Katrīnas Rudzītes. Mūzikā pavīd folka, Brodvejas un Vestendas mūziklu skanējumi, kā arī savas unikālās balss meklējumi. Dzeja un proza, papildināta ar improvizētām un intuitīvām skaņu ainavām, tekstu izrauj no lapas un atliek atpakaļ tā dzimšanas vietā – rīklē, plaušās un dvēselē.
Kopā ar autori uz skatuves kāps mūziķi, kurus vieno Rīgas Doma kora skolas džeza un mūziklu nodaļas. Daļa no jaunajiem mūziķiem tagad studē teicamās ārzemju konservatorijās un ar to dvesmām papildina Latvijas kultūrtelpu. Visu šo mūziķu spēks ir tieši oriģinalitātē un brīvībā improvizējot, kā arī interesē par teksta un mūzikas savieņu.
Skanēs triptihs, kas veidots Vaidai Voverei apgūstot kompozīciju pie komponista J. Jančevska – trīs dziesmu cikls tapis iedvesmojoties no trīs J. Rozentāla gleznām – Mērijas Grīnbergas portreta, Arkādijas un Nāves. Tāpat izskanēs arī darbi, kas jau ieguvuši vizuālu skatu – skaņdarbs “Akmeņi”, kuru 360 grādu video papildināja laikmetīgie dejotāji un tik tikko dzimusī “LŪGŠANA” par sievietēm kara laikā, kuras video veidošanā tikušas iesaistītas jaunās profesionāles no LKA Filmu skolas.

Vaidas motivācija komponējot ir: “atsakoties no paštīksmināšanās, meklēt un atrast to kodolu, kas dzen radīt, būt mākslā un dalīties, cerēt uz līdzpārdzīvojumu, katarsi un cilvēcības kultivēšanu!”
Vokāls – Vaida Vovere, Lote Voiska, Karlīna Priedēna, Terēze Anna Pogiņa
Klavieres un sintezators – Gatis Breijers un Līna Māra Krastiņa
Bass – Elīza Apine
Bungas – Reinis Baltiņš

Datums

29 Feb 2024
Jau noticis!

Time

19:00 - 21:00

Uzzināt vairāk

Biļetes

Vieta

2 Sporta iela (ieeja no Hanzas ielas), Rīga

Atsauksmes

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *