OratoriO mūzikas un drāmas telpas logo
OratoriO izrādes Viņa-Viņš-Viņa? afiša

Viņa-Viņš-Viņa?

Komiska drāma 2 daļās

Pēc A. R. Gērnija lugas “Silvija” motīviem

Pirmizrāde 2022. gada 1. oktobrī

 

Izrādes sastāvs tuvākajos datumos:

20.10. – Zane Jančevska, Juris Kalniņš, Laura Erdlāne, Andris Morkāns

06.11. – Zane Jančevska, Juris Kalniņš, Laura Erdlāne, Andris Morkāns

30.11. – Zane Jančevska, Juris Kalniņš, Anete Krasovska, Andris Morkāns

 

Mēs. Mēs ejam kopā. Un… nez kāpēc šķiet- katrs savā virzienā. Mēs skatāmies. Neredzam. Mēs klausāmies. Nedzirdam. Mēs gaidām, pieprasām viens no otra, bet vai spējam patiesi sajust?… Esam aizmirsuši, kā tas ir- sarunāties. Runāt par būtisko. Bet kas ir patiesi Būtisks?…

Būtisks ir tas brīdis, tas pagrieziena punkts, kad beidzot ieraugām, sadzirdam viens otru, bet galvenais – paši sevi. Kad klēpī ielec Atklāsme – nebaidies būt tu pats/-i! Atveries beznosacījumu mīlestībai, nebaidies no instinktiem un ļauj sev būt! Būt tādam, kāds/-a tu Patiesi esi.

Mēs iemācāmies sarunāties bez vārdiem. Just viens otru. Būt sev. Viens otram.

Vai spējam cieņpilni pamosties patiesai Dzīvei?…

Režisore: Rēzija Kalniņa

Horeogrāfe un režisores asistente: Linda Kalniņa

Lomās: Esmeralda Ermale vai Zane Jančevska, Jānis Skanis vai Juris Kalniņš, Anete Krasovska vai Laura Erdlāne, Andris Morkāns

No angļu valodas tulkojuši: Uģis Segliņš un Skaidrīte Rubene

Vieta: Mūzikas un drāmas telpa “OratoriO”, Sporta 2 kvartāls (ieeja no Hanzas ielas)

Izrādes ilgums: 2 h

jūlijs 2024

Galerija
Foto: Agnese Tauriņa (Photo4Art.lv), Dāvids Fomins

Datums

09 Okt 2023
Jau noticis!

Time

19:00 - 21:00

Uzzināt vairāk

Biļetes

Vieta

2 Sporta iela (ieeja no Hanzas ielas)
Rīga
Kategorijas

33 Responses

 1. Jaunatklājums. Dvēsele gavilē par tik īpašu, citādu kvalitāti, ne kvantitāti. Pēcsajūtas noskatoties izrādi, īpašas un jau zināms, ka gribēsies te atgriezties. Komanda rada patīkamu auru.

 2. “Naktī saskatāms būtiskais..”
  Vakar pārgājienu apavos bridu pa tumša meža Safari taku, cenšoties neuzskriet medniekiem (sāku-sies dzinējmedību sezona un viņus varēja dzirdēt), bet šodien, augstpapēžu zābaku papēžiem klau-dzot, pa lielpilsētas ietvi pilsētā nācu no teātra izrādes. Ak, kā man pietrūka šīs augstpapēžu sajūtas, kad stāja iztaisnojas, līganā solī šūpojas gurni…., bet ne par to, šoruden tiešām ļoti sagribējās uz teātri, tādēļ milzīgs Paldies Marko un Rēzija Kalniņa par šo iespēju un lielisko izrādi.
  Izrāde “Viņa-Viņš-Viņa” nelielajā “Oratorio” telpā radīja intīmu atmosfēru un vēl vairāk paspilgtināja sajūtu, ka arī skatītāji ir tās daļa, brīžiem tik ļoti labi izjutu un sapratu Grega sajūtas par un ap Silviju, par to beznosacījuma mīlestību, pinoties alegorijās un zemtekstos par attiecībām vispār. Cilvēkam tiešām VAJAG suni, un tas tiešām NAV TIKAI suns. “Tā saucas Dalīšanās, bet citi to sauc par Mīlestī-bu”.
  Sīkāk nespamošu, aizejiet, izrādē ir gan izcila aktierspēle, gan komiski brīži, gan .., es tomēr nenotu-rējos, jo vēl joprojām sāp, tādēļ asariņu beigās nobirdināju… Izrāde ir skatīšanās vērta! Paldies, ka mums ir arī šāda mūzikas un drāmas telpa, kurā var sajusties tik ļoti harmoniski tuvu aktieriem un izrādei. Paldies Rēzija Kalniņa par režiju.
  P.S. Arī es esmu “suņu sieviete”.
  P.S.S. Šis palika atmiņā: “..Atnākot mājās, jāatceras pirmo buču iedot sievai…”

 3. Mans teātru jaunatklājums – OratoriO
  Vakar biju uz izrādi “Viņa-Viņš-Viņa?”
  Izcila izrāde klasiskā teātra izpratnē – izrāde ar stāstu (ievads, kāpinājums, samezglojums, atrisinājums), morāli, vielu pārdomām, mazliet humoriņu utt.
  Īsts Teātris (ar lielo burtu) ar fantastiskiem Aktieriem (ar lielo burtu). Tieši tāds, kādu gribējās jau sen, bet kādu mūsdienās tik grūti atrast.
  Izrādei esot divi sastāvi, es biju, kur Ermale, Skanis, Krasovska, Morkāns.
  Skanis un Krasovska – noteikti iesaku šo sastāvu, un nesiet puķes/konfektes/šampanieti/rupjmaizi ar desu Saimniekam un Sunim – tās emocijas vīram tik īstas, ka beigās jāraud līdzi, un tas suns tik 100% suns, ka es tagad uz savu suni mājās skatīšos pavisam ar citu skatu.
  Turklāt šajā teātrī skatītāji savas puķes/dāvanas drīkst pēc izrādes pasniegt māksliniekiem personīgi – tas, manuprāt, ir ļoti cilvēciski un daudz personīgāk.
  Mazliet par pašu teātra telpu – ļoti mājīga atmosfēra – ienākot iekšā, uzreiz ieskauj iedegto sveču aromāts; bārā paņemtos dzērienus (vīnu, kafiju utml) atļauts nest iekšā zālē un malkot tos, skatoties izrādi (skatītāju zālē ir pat mazi galdiņi, kur nolikt glāzes).
  Garderobe ar pašapkalpošanos.
  Pati skatītāju zāles telpa neliela, vien dažas rindas, bez sēdvietu numerācijas, tāpēc iesaku nākt kādu pusstundu iepriekš, lai ieņemtu vietu pirmajā rindā, jo tālākās rindās šur tur var būt ierobežota redzamība balsta stabu dēļ, – atnāksiet ātrāk, varēsiet ar vīna glāzi sēdēt zālē un gaidīt sākumu
  Mans subjektīvais vērtējums:
  (5 no 5)

 4. Šovakar bija iespēja noskatīties režisores Rēzijas Kalniņas Izrāde “Viņa-Viņš-Viņa?” / 23.10. un pie reizes iepazīt radošās un spilgtās OratoriO teātra telpas. Izrāde par attiecībām jeb daudzreiz apspēlēto attiecību trīsstūri, kurā ir vīrs pusmūža krīzē, sieva – karjeriste un jauna gaisīga būtne, kura šoreiz nevis mīļākā, bet sunene Silvija, kuras ienākšana ļoti būtiski sašķoba pāra attiecības un reizē liek pārvērtēt savu attieksmi pret abu dzīvēm un kopdzīvi. Dzīves posms, kad tiek uzdots jautājums par patiesām jūtām, patiesām vērtībām un savstarpēju mīļumu. Lielisks aktieru kolektīvs: Zane Jančevska, Jānis Skanis, Laura Erdlāne, Andris Morkāns. #theatre #relationships #musttosee

 5. Brīnišķīga izrāde!!!! Paldies Rēzijai par iespēju būt tik tuvu un izjust no smiekliem līdz dziļām asarām šo stāstu!!!! Iesaku noteikti! PALDIES!

 6. Brīnišķīga izrāde!!! Iesaku!! Nenožēlosiet!

 7. Izrāde par mīlestību, sirsnību, cilvēcību! Paldies!!!! Iesaku noskatīties!!!!!!!!!!

 8. Izrāde ļoti laba, …es raudāju beigās…

 9. Lieliski, talantīgi, dzīvi, ļoti dzīvi. Katarse tika piedzīvota, sirds asiņoja pa īstam.

 10. Viņa-Viņš-Viņa? … 🤔😌🤗 Vienvārdsakot, iesaku! Tāds emociju spektrs nav bijis sen! Un kvalitāte par 200%, kas tik bieži negadās. Ak, un vēl acis šodien slapjā vietā, nācās zāli pamest steigšus! 😂🙈

 11. Izrādē ir gan izcila aktierspēle, gan komiski brīži, gan .., es tomēr nenoturējos, jo vēl joprojām sāp, tādēļ asariņu beigās nobirdināju🐕😢… Izrāde ir skatīšanās vērta! Paldies, ka mums ir arī šāda mūzikas un drāmas telpa, kurā var sajusties tik ļoti harmoniski tuvu aktieriem un izrādei! Paldies Rēzijai Kalniņai par režiju!

 12. Pirmkārt, gribu pievērst uzmanību “OratoriO” izrādei “Viņa-Viņš-Viņa?”. Meistarīgi. Rēzija Kalniņa kā režisore materiālu ir atklājusi pārliecinoši. Un ne jau velti, jo savulaik viņa pati ir spēlējusi titullomu šīs lugas iestudējumā, kas reiz bija iestudēts Dailes teātrī ar nosaukumu “Silvija”. Un… Silvija lugā ir suns (Anetei Krasovskai, iespējams, viena no labākajām lomām). To atradis un pārvedis mājās Gregs (šarmants un naivi aizkustinošs Jānis Skanis) par sirdēstiem dzīvesbiedrei. Gribu izcelt Esmeraldas Ermales spēli sievas Keitas lomā – apbrīnas vērta niansētība un noslīpētas aktiermeistarības paraugs. Un – uz skatuves pēc ilgākas pauzes ar prieku ieraudzīju Andri Morkānu vairākās lomās.

  http://ugisseglins.lv/2022/11/10/dazi-iespaidi/

 13. Sāku rakstīt gari, bet beigās būs pavisam īsi…
  Izcils vakars un burvīga izrāde! Tiem, kas mīl suņus tikpat ļoti kā es – nesēdiet pirmajā rindā, jo asaras birs kā pupas 🐾🐾🐾

  Anete Krasovska, TU biji vienkārši izcila! 🥰

 14. Es arī šo noskatījos, izcili laba komēdija.

 15. Aha… iesaku! Biju – reāli patika! 🥳🥳🥳👌👌👌

 16. Ļoti, ļoti – arī bijām, tik lieliski, tādas foršas emocijas.

 17. Es absolūti piekrītu!Lieliska,sirsnīga un tik tik tik….,)

 18. Brīnišķīga izrāde, redzēju jau divas reizes un vēlos vēlreiz.🌺

 19. Izrāde ar pēcgaršu, izcila! Kaut kas tāds, sen nebija baudīts! Vieta brīnišķīga! Paldies!

 20. Paldies! Lieliski atveidotas lomas. Un īpaši – Viņš (J.Skanis) un Silvija (A.Krasovska).

 21. Vienvārdsakot, ejiet uz OratoriO un tad ejiet mājās un mīliet savus suņus, vīrus, sievas! Vēl vairāk!
  Jo kas tad ir būtiskākais?!?!

 22. Par ķepu nospiedumiem, ko dzīvnieki atstāj mūsu dzīvēs 🐾
  Par problēmām attiecībās, kuras spēj izgaismot dzīvnieki.
  Ņemiet līdzi kabatas lakatiņu!

  Pirmā reize OratoriO. Iedvesmojoša vieta. Sirsnīgs stāsts. Lieliska režija.

 23. Izrāde fantastiska. Aktieru saspēle izcila, un katra loma ir ļoti labi pārdomāta. Ļoti aizkustināja izrāde!

 24. Fantastiska izrāde, aizskar dziļākos sirds stūrus.

 25. Sirsnīga, forša, sirdi plosoša, līdz sirds dziļumiem aizkustinoša izrāde!!!❤️❤️❤️

 26. Lieliska izrāde, izcili aktieri. Īpaši gribas atzīmēt Aneti Krasovsku Silvijas lomā – tik izcils sunenes tēlojums! Suns-cilvēks, cilvēks-suns…zūd robežas.
  Un galu galā suns spēj saprast un izdarīt to, ko nespēj un nesaprot vai negrib saprast paši cilvēki.
  Tik pozitīva un uz labestību rosinoša izrāde!

 27. Izrāde, kas aizskar līdz sirds dziļumiem un māca, ka labi būt atvērtam jaunajam. Māca nenovērsties no jau zināmā, bet ļaut kādas mazas, jaunas pārmaiņas dzīvē. Sižeta līnija aizrauj. Mūzika tāda, ka dažas dienas pēc tam vēl varētu dungot atskaņotās dziesmas, tas ir labi, jo izrāde paliek prātā un dzirdot mūziku kur citur, prātā parādīsies tieši šī izrāde. Visa izrādes komanda ir pārspējuši paši sevi, radījuši ko vienreizēju, uzstādījuši augstu latiņu. Šī izrāde ir mākslas darbs, kas liks izjust pilnu emociju gammu. Ir jāredz!

 28. Mēs esam atbildīgi par tiem, kurus pieradinām 👫
  Un šoreiz tas nav par suni, par to neticami sunisko aktiertēlojumu, kam notici ar visām maņām un knapi apturi sevi nodomā pabužināt!
  Šoreiz tas ir par cilvēkiem, par partneriem – par to, ka dažkārt vajadzīgs kāds no malas, piemēram, suns, lai tajā atspoguļotos mūsu pazaudēšanās – attiecībās, laulībā, laikā.
  Daudz smieklu, pārdomu un asaru jūra.
  Bet skaisti. Mēs ar Diana Dz noteikti iesakām! 🙌
  #kulturbauda

Atsauksmes

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *